A co jeśli nie można zasnąć? Co na bezsenność

Znowu z boku na bok.

Bywają takie noce kiedy kolejna zmiana boku i kolejny tysiąc przeliczonych baranów nie pomagają. myśli w głowie galopują, przebiegają przed oczami klatki z całodziennego filmu i sen jest ostatnią rzeczą, która się do nas wybiera, mimo, że spoglądając kolejny raz na zegarek, widzimy, że zostało nam go coraz mniej. Jeśli, to przejściowe problemy, jeśli bezsenność nie ma to podłoża w chorobie, to możemy sobie pomóc.

Zasady zasypiania.

Trzeba wprowadzić nasz umysł w odpowiedni stan, wspomóc go w walce z całym minionym dniem. Wiadomo, że są zasady, które powinno się przestrzegać, takie BHP dla snu. Unikanie objadania się przed snem, unikanie wysiłku fizycznego, silnych emocji… To tak oczywiste rzeczy jak to, że powinno być cicho i ciemno. Można również wspomóc się olejkami eterycznymi, które działają relaksująco, odprężająco, wyciszająco.

Jakie olejki na bezsenność.

Podstawowe olejki o takim działaniu, to olejek lawendowy, olejek rumianku rzymskiego i olejek szałwii muszkatołowej. Olejki te maja pewne działanie nasenne i z pewnością są pomocne przy problemach z zasypianiem.

Jak stosować.

Klasyczne sposoby stosowania olejków  w aromaterapii: inhalacje, masaż, kąpiel,odnajdą się tu znakomicie.
Pamiętajmy tylko o przestrzeganiu kilku zasad. Masaż powinien być relaksujący, delikatny. Zbyt intensywny pobudza krążenie co nie ułatwia zasypiania. Podobnie kąpiel. Z tego samego powodu kąpiel z użyciem olejków powinniśmy zażyć godzinę przed tym kiedy wybierzemy się spać.

Bezsenność, jeśli tylko nie ma organicznych przyczyn, możemy pokonać, a pomocy szukajmy w naturze. W końcu natura wie lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *