Świąteczne olejki, zapach na święta

Zapach na święta

Zbliżają się święta, pomyślcie jak można uprzyjemnić sobie ten czas. Skorzystajcie z możliwości jakie daje aromaterapia i połączcie przyjemne z pożytecznym. Atmosfera może być jeszcze bardziej świąteczna.
Mieszanie olejków, to wielka frajda i naprawdę wspaniała zabawa. Zapachy olejków dają niezłe pole do popisu, choć oczywiście olejków jest mniej niż syntetycznych substancji zapachowych. No ale dzięki temu wyzwanie jest większe i jeśli stworzymy fajna mieszankę, radości więcej.

Dozujcie olejki kroplami i skrupulatnie zapisujcie każdą próbę.

Najpierw pomyślcie jakie zapach kojarzą się wam ze świętami. Czy są to iglaki, zapach choinki, czy może bardziej w stronę piernika, a więc olejek cynamonowy, kardamonowy, goździkowy, może do tego olejek pomarańczowy…

Możliwości doboru olejków eterycznych

Możliwości jest sporo. Do tego można dodać trochę kwiatowej nuty geranium albo w druga stronę może wytrawny olejek z czarnego pieprzu, paczuli, cedru.

Jeśli już stworzycie swoje próby mieszanek pamiętajcie żeby je porządnie zamknąć i zostawić na kilka dni.
Ciekawym doświadczeniem jest codzienne sprawdzanie zapachu. Można się przekonać, że zapachy żyją i ewoluują. Zmieniają się każdego dnia. Dlatego Perfumy zostawia się nawet na kilka miesięcy żeby się zbukietowały.

Do prób proponuję buteleczki 10 ml. takie jak te, w których sprzedaje się olejki eteryczne. No i żałuję, że zapachami nie da się podzielić  w komentarzach.

No ale natura wie lepiej:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *